Chef's knife SWISS MODERN 20 cm, black, Victorinox
Code: VN6901320BRelated products
Product detailed description
The knife's construction allows for comfortable resting of the blade on the knuckles of the hand holding the material being cut, making it a highly universal knife for everyday use.
- Precision sharpened stainless steel blade
- Handle made of high quality plastic
Swiss Modern series
The Victorinox Swiss Modern knife series offers impressive performance, with knives made from high-quality stainless steel, highly resistant to wear, and a precisely sharpened blade that allows for easy cutting of even the smallest pieces.
Additional parameters
| Category: | Stainless Steel Chef Knives |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Weight: | 0.1 kg |
| EAN: | 7611160092496 |
| Color: | Black |
| Size: | 20 cm |
| Blade length: | 20 cm |
| Pc. in a set: | 1 ks |
| Product type: | Kitchen knife |
| Collection: | Victorinox Swiss Modern |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Margin: | D |
| Producer: | Victorinox |
| Margin-category: | B |
.png)